תואר שני במשפטים

אין זה סוד שאחד ממסלולי הלימוד הפופולארי ביותר בישראל, הוא מסלול של לימוד משפטים. מסלול זה אשר קיים באוניברסיטאות וכן במכללות רבות, מושך אליו צעירים וצעירות רבים אשר מעוניינים להיות עורכי דין ומשפטנים.

רבים מהם בוחרים להמשיך בלימודיהם גם אחרי סיום תואר ראשון ולהתקדם אל לימודי תואר שני. לשם כך הם צריכים למצוא את המסלול המועדף עליהם, שכן להבדיל מתואר ראשון שהוא כללי, הרי שתואר שני במשפטים הוא מכוון על פי תחומים שונים. ניתן למצוא מסלול של תואר שני משפטים עיוני, ולצידו ניתן למצוא מסלולים אחרים, כאלה שמתמחים בנושאים שונים במשפט, כמו כן כאלה שמתעסקים במחקר של תחומים מסוימים שקשורים לעולם המשפט. בין המסלולים אנחנו יכולים למצוא תחומים כגון, משפט בינלאומי, גישור, מסחר, משפט עברי, משפט והיסטוריה ועוד.

צריך לומר שבלא מעט מקומות מציעים לסטודנטים להירשם לתואר שני משולב, כלומר, תואר במשפטים עם מסלולים בתקשורת, מינהל עסקים, כלכלה ועוד. כך הם יכולים לרכוש ידע נרחב גם בתחום מקצועי נוסף ולהשתלב בו עם הזמן.

לימודי משפט תואר שני נמשכים בין שנה לשנתיים. ההפרש נובע מהעובדה שיש תוכניות שמאפשרות לסיים את התואר בשנה, ויש כאלה שמאפשרות לתלמיד לפרוס את הלימודים בשנתיים. כמובן שעם מדובר במסלול תזה, הרי שהלימודים נמשכים קצת יותר, שכן יש להגיש את עבודת המחקר.

עלות הלימודים היא עלות רגילה של שנה לימודית אקדמית רגילה.