תואר שני בחשבונאות – 5 המוסדות המומלצים ביותר בארץ

אנחנו נמצאים בעידן בו תואר אקדמי הוא מוצר חשוב על מנת להשתלב בשוק העבודה ולהצליח בו. אי אפשר לחשוב על דרכים להתקדם בקריירה ובחיים בכלל, בלי תואר אקדמי. להבדיל מבעבר, אז היה ניתן להשתלב ולהצליח גם אם לא עברנו במסדרונות האקדמיה.

אך כפי שאנחנו יודעים, במקרים רבים זה לא מספיק רק תואר ראשון. מאחר והביקוש הוא עצום וההיצע נמוך יותר, וכן בגלל שהרבה מאוד מקומות מבקשים לשמור על רמה גבוהה של מקצועיות, הרי שזה הכרחי ללמוד אחרי תואר ראשון, תואר שני, עם או בלי תזה.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בתחומי לימודים שונים, למשל בתחום חשבונאות. אם בעבר תואר ראשון הספיק בשביל להשתלב בתחום כשכירים או עצמאים, הרי שכיום מוטב לעשות תואר שני בחשבונאות.

צריך לציין, מדובר באחד התארים הכי קשים שיש. כל מי שמבקש להירשם אל לימודי ראיית חשבון תנאי קבלה הם מאוד לא פשוטים, שכן מעבר לתעודת בגרות מלאה ופסיכומטרי, הרי צריך להחזיק בבגרות 4-5 יחידות במתמטיקה עם ציון גבוה, יש להחזיק בבגרות מלאה באנגלית, גם כאן נדרש 4-5 יחידות, וכן יש לקבל ציון גבוה במבחן פסיכומטרי. כמובן שבכל מקום הדרישות הן אחרות, הן עבור תואר ראשון והן עבור תואר שני.

היכן משתלם ללמוד תואר שני בחשבונאות

המרכז הבינתחומי – מה שמוכר היום גם בתור האוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל, נחשב למוסד האקדמי המשמעותי ביותר בשנים האחרונות. כאן ניתן ללמוד תואר שני בחשבונאות על ידי טובי המרצים בתחום, כולל מרצים בינלאומיים שמעבירים קורסים בתחום.

אוניברסיטת תל אביב – כיאה לאחת האוניברסיטאות הגדולות והחשובות בישראל, הרי שלימודי תואר שני בחשבונאות הוא אחד מהתארים המתקדמים ביותר באוניברסיטה. כאן מלמדים מרצים עם ניסיון מעשי רב, חלקם משרתי ציבור לשעבר במשרד האוצר וכן בבנק ישראל.

אוניברסיטת בר אילן –  עוד מוסד אקדמי חשוב אשר מציע מסלולים שונים וייחודים במסגרת לימודי התואר, עם אפשרות להתמחות בדברים ספציפיים.

אוניברסיטת ירושלים – האוניברסיטה הוותיקה בישראל מציעה מסלול שמשלב בתוכו התמחויות שונות וכן אפשרות לשלב תחומי עניין נוספים.

אוניברסיטת חיפה – אף על פי שמדובר באוניברסיטה, לכאורה, יותר קטנה, עדיין היא מציעה חוג מאוד משמעותי ומתקדם ללימודי חשבונאות כולל תואר שני עם אפשרות לתזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *