לימודי ראיית חשבון – תנאי קבלה ורישום

אחד המקצועות הכי קשים להתקבל אליהם באקדמיה הוא ראיית חשבון. מדובר במקצוע אשר גם מבוקש מאוד על ידי צעירים וצעירות, וגם מקצוע שהדרישות בו הן מאוד גבוהות, בגלל אופיו ומשמעותו.

על מנת ללמוד ראיית חשבון, יש להתקבל לאחת האוניברסיטאות הגדולות או למכללות ספורות שמלמדות את התחום.
בכל מקרה, גם אחרי שמסיימים את הלימודים, עדיין אי אפשר להתחיל ולעבוד בתחום אלא יש לעשות סטאז' במשרד וכן לעבור מבחנים של לשכת רואי חשבון.
רק לאחר מכן אפשר להתחיל ולעבוד באופן סדיר במקצוע, הן כשכיר והן כעצמאי.

לפני שנציג את התנאים והדרישות השונות לתנאי קבלה, צריך לציין, באופן טבעי אין הבדל בין לימודים בתחום באוניברסיטה כזו או אחרת. מאחר ובסופו של דבר כולם צריכים לעבור את מבחני הלשכה.
אך מן הסתם, כמו במקצועות רבים אחרים בשביל להתקבל למשרדים נחשבים, רצוי מאוד ללמוד בפקולטה שנחשבת איכותית וטובה, כמו אלה של תל אביב, ירושלים, חיפה.

מה התנאים והדרישות לקבלה?

על פי רוב, כפי שנוכל לראות מיד, הדרישות הן ממוצע בגרות גבוה עם דגש על מתמטיקה ואנגלית, פסיכומטרי גבוה, וציוני התאמה משולבים ברמה גבוהה.

למשל, בחיפה, יבדקו אם יש לכם ארבע יחידות מתמטיקה בציון שמונים ומעלה או חמש יחידות בציון שבעים ומעלה, ציון פסיכומטרי מעל 680 וכן יבקשו מכם לעבור בחינת מיון ולעבור אותה בציון של 90 ומעלה.

בתל אביב לעומת זאת, יבקשו פסיכומטרי של 730 ומעלה, בגרות ממוצע של 111, וציוני התאמה של 620 ומעלה. גם כאן ישימו לב למתמטיקה ואנגלית.

בן גוריון ידרשו ממוצע בגרות גבוה, מתמטיקה ברמה של 4 יחידות עם ציון שמונים או 5 יחידות בציון 70 ומעלה, ופסיכומטרי 690 ומעלה. כאן גם יבדקו ציון סכם כמותי.

במכללות השונות, יתייחסו יותר לציוני בגרות, כאשר הדרישה תהיה על פי רוב ציון משוקלל של 75 ומעלה, עם בגרות של 4-5 יחידות במתמטיקה.

חשוב לומר, במקרים רבים המכללות מאפשרות למי שאין בגרות, לעבור מכינה קדם אקדמית, בפרט היא מיועדת לבני שלושים ומעלה שאין להם בגרות מלאה או בגרות בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *