השלמת בגרויות כתבות שאלות ותשובות חישוב ממוצע בגרות פורום טופס ייעוץ
יום שבת 25/06/2016

אוניברסיטת בן גוריון תנאי קבלה

אם אתם מבררים פרטים לגבי תנאי קבלה לאוניברסיטת בן גוריון אתם ודאי שמים לב כי לכל פקולטה יש דרישות קבלה שונות, הלוקחות בחשבון בעיקר את ציון מבחן הפסיכומטרי ואת ממוצע הבגרות. גם אם אין לכם תעודת בגרות מלאה אין סיבה לדאגה, השאירו פרטים בטופס המצורף ונשמח להמליץ לכם על לימודי השלמת בגרויות בכל רחבי הארץ!

על מנת לדעת פחות או יותר מה הם סיכויי הקבלה שלכם לקראת שנת הלימודים הקרובה אתם מוזמנים לעיין במידע אודות אוניברסיטת בן גוריון תנאי קבלה. חשוב לדעת כי בכל שנה דרישות הקבלה משתנות מעט בהתאם לביקוש ולכן חשוב לברר היטב מהן הדרישות העדכניות ביותר.

אוניברסיטת בן גוריון תנאי קבלה לרפואה:

תנאי הקבלה לבית הספר לרפואה הם תנאים גבוהים מאוד המחייבים את המועמדים להיות בעלי ציון סף של 750 בפסיכומטרי וממוצע בגרות מעל 100. ציון גבוה יותר בבחינות הבגרות ישפר את סיכויי הקבלה שלכם ולכן, אם הציונים שלכם לא מספיק גבוהים, מומלץ להירשם להשלמת בגרויות על מנת לשפר את הסיכויים שלכם לעבור את רף הקבלה ולהיות מזומנים לראיון אישי.

לימודי כלכלה:

אם אתם מעוניינים ללמוד כלכלה או חשבונאות יש חשיבות רבה לציון הבגרות שלכם במתמטיקה ולמספר היחידות שעשיתם כך לדוגמא אם נבחנתם ב4 יחידות הציון המינימאלי לקבלה יהיה 80 או 70 עבור 5 יחידות. אם הציונים שלכם נמוכים יותר אל תתייאשו אלא שפרו את הציון והגדילו את סיכויי הקבלה שלכם.

אם החלטתם להירשם ללימודי תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון אבל גיליתם כי חסר לכם ציון בבגרות אחת או יותר אל דאגה! אתם רק צריכים למלא את הפרטים שלכם באתר ונציגנו כבר ישלחו לכם המלצות על קורסי השלמת בגרויות המועברים על ידי מיטב המורים בתחום!

לימודי הנדסה:

על מנת להתקבל ללימודי הנדסה אתם צריכים להגיע לציון 550 במבחן הפסיכומטרי ולהיות בעלי 4 יחידות לימוד לפחות במתמטיקה. ישנה העדפה לקבלת תלמידים שקיבלו ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובפיזיקה 5 יחידות. אם נבחנתם בכימיה, ביולוגיה או מדעי המחשב והציון שלכם הוא מעל 80 תהיו זכאים לבונוס של מספר נקודות לממוצע הכללי.

לימודי עבודה סוציאלית:

לימודי עבודה סוציאלית בבאר שבע הם לימודים מבוקשים מאוד ולכן על מנת לעמוד בדרישות הקבלה אתם צריכים פסיכומטרי מעל 550 יחד עם ממוצע בגרות מעל 85 כאשר הציון בבחינת הבגרות באנגלית צריך להיות מעל 78 ברמה של 4 יחידות לימוד.

החוג למדעי המחשב:

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב הם לימודים מבוקשים במיוחד ולכן דרישות הקבלה גבוהות. ציון הפסיכומטרי צריך להיות מעל 600 והמועמד חייב להיות עם ממוצע בגרות גבוה ככל שניתן ועם 4 או 5 יחידות במתמטיקה. אם הציון שלכם לא גבוה מספיק או אם אין לכם די יחידות לימוד במתמטיקה, אתם יכולים בקלות להירשם להשלמת בגרויות ולהגדיל את סיכויי הקבלה.

מדעי החיים:

יתקבלו רק מועמדים בעלי ציון משוקלל גבוה של הבחינה הפסיכומטרית ותעודת הבגרות. יש עדיפות בקבלה לתלמידים שנבחנו ברמה של 5 יחידות לימוד בבגרות במקצועות מדעיים כמו כימיה, פיזיקה או ביולוגיה והוציאו ציונים גבוהים ככל האפשר.

אז אם גם אתם מעוניינים ללמוד באוניברסיטת בן גוריון, ומהבדיקה שערכתם גיליתם כי הציון המשוכלל של מבחן הפסיכומטרי והבגרויות אינו מספיק, או אם חסר לכם ציון בבגרות כלשהי אתם מוזמנים להשאיר פרטים אישיים באתר ונשמח להמליץ לכם על קורסים להשלמת בגרויות!