השלמת בגרויות כתבות שאלות ותשובות חישוב ממוצע בגרות פורום טופס ייעוץ
יום שישי 27/05/2016

בגרות חורף בלשון

אם עדיין לא שמעתם על דיפתונג, אתם לא יודעים איזה שווא מגיע בראש מילה, כמה נשואים יכולים להופיע במשפט אחד, כיצד להוציא שורשים של מילים ואיך מטים את פעלים או שמות, זה הזמן להירשם לאחד מבתי הספר להכנה לבגרות.

מעבר בחינת בגרות בלשון הוא הכרחי כדי לקבל זכאות לבחינת בגרות. צעירים רבים שלא צלחו את הבחינה בתיכון ניגשים לשפר בגרויות כשהבגרות בלשון היא אחת מהבגרויות עם אחוזי התפוסה הגבוהים בבתי הספר האקסטרניים ובחלק מן המכינות. ככל הנראה, בהיותנו צעירים משימת הלשון נראית בלתי מושגת, אבל כשמתבגרים קצת, השד נראה לא כל כך נורא.

תלמידים אינטרניים יעשו יחידה אחת בלשון והשנייה תהיה יחידה בחיבור. עבור התלמידים האקסטרניים זה מעט שונה. אלה יעשו שתי בחינות, עברית א' ועברית ב', כשכל בחינה שווה יחידה. הציון הסופי של מבחן בגרות בלשון הוא שקלול ציוני שני החלקים או שתי היחידות.

בגרות בלשון – מועדי הבחינה

הבחינה בלשון עברית על שני חלקיה נערכת בשני מועדים לנוחיות הנבחן: בגרות בלשון חורף ובחינה במועד הקיץ.

בגרות בלשון מועד חורף נערכת בדרך כלל בינואר ולעיתים בפברואר. הכנה לבגרות בבתי הספר האקסטרניים נערכת ארבעה חודשים לפני הבחינה בלשון וכדאי לברר כבר חודש לפני פתיחת הקורסים באוקטובר על בית ספר או מכינה שיתאימו לכם הן מבחינת מיקום, מבחינת מערכת השעות (קורסי ערב, או קורסי בוקר) והן מבחינת הסכום לתשלום ותנאי התשלום. אז נכון, הבגרות נערכת במועד חורף, אבל כמו הנמלה, צריך להתחיל להתכונן כבר בקיץ.

בגרות בלשון - חורף : מה לומדים ?

נושאי הבחינה וצורתה אינם משתנים בין מועד הקיץ לחורף. בניגוד לתלמידים האינטרניים שנבחנים בכיתה י' או יא' ביחידה הראשונה (הבעה בכתב) וכיתה העוקבת ממשיכי ליחידה השנייה הרי שאצל האקסטרניים הבחינות נערכות בהפרשים של מספר ימים זו מזו, כך שאפשר לסיים עם זה די מהר.

יחידת ההבעה בכתב בוחנת את היכולות הכתובות שלכם ודרך ההתנסחות שלכם בכתב. מתוך ששה נושאים שיופיעו לכם על טופס הבחינה עליכם לבחור נושא אחד ולהרחיב עליו את היריעה. זה יכול להיות נושא שעל סדר היום בתקשורת, סיפור אישי שיבקשו מכם לספר, התחביב המועדף עליכם ועוד. בחרו את התחום עליו יש לכם את המידע הרב ביותר ואליו אתם הכי מתחברים ואוהבים. כך גם ייצא לכם חיבור טוב. אין מה להתרגש, יש לכם 3 שעות לבחינה. בזמן הזה אתם יכולים לתקן, לערוך, לעבור כמה וכמה עמים שד שייצא החיבור המושלם מבחינתכם.

ביחידה השנייה אתם כבר מביאים לידי ביטוי את הידע שלכם בדקדוק. בתי הספר להכנה לבגרות יעבדו איתכם על שני התחומים.

בהצלחה