השלמת בגרויות כתבות שאלות ותשובות חישוב ממוצע בגרות פורום טופס ייעוץ
יום רביעי 29/06/2016

בגרות באנגלית 5 יחידות לימוד

בחינות הבגרות באנגלית מדברות אומנם באותה שפה מאז שנולדו אבל שיטת הבחינה שונתה מבעבר וכיום הן מורכבות משאלונים המחושבים לפי שיטת הצבירה. בבחינת בגרות באנגלית 5 יחידות יהיו שלושה שאלונים ובחינה אחת בעל פה השוה 25% מהציון הכללי. יתר המבחן יערך בכתב ובשלושה שאלונים.

בגרות באנגלית 5 יחידות לימוד נחשבת לבחינה הקשה יותר מבין השלושה. כאן תצטרכו להפגין ידע רחב בהבנת הנקרא, הבנת הנשמע, קריאה וכתיבה חופשית. קטעי האנסין ארוכים יותר בעבור נבחנים אלה, השאלות מורכבות יותר ויש לשים לב לפרטים, וקטעי הכתיבה ארוכים יותר. על הכתיבה להיות מדויקת תוך הקפדה על כללי כתיבה נכונה.

בגרות באנגלית 5 י"ל : איך מתבצעת הבחינה בעל פה ?

בוחן מטעם משרד החינוך יושב בכיתה ושואל אתכם שאלות. הבחינה היא בצורת שיחה על נושאים שבענייני היום כמו משפחה, חברה, תוכניות לחופש, תחביבים ועוד. המבחן נמשך קרוב לעשר דקות וכדאי שתאמנו את יכולות הדיבור שלכם בשבועות הסמוכים לבחינה. הכירו חברים חדשים דוברי אנגלית, צפו בתוכניות בשפה זו וחזרו על משפטים באנגלית. בבחינת בגרות 5 יחידות באנגלית, הבוחן יצפה מכם לדיבור די שוטף ועם אוצר מילים משמעותי.

בחינת בגרות באנגלית 5 יחידות – החלק הכתוב

חלק הארי של הבחינה מחולק לשלושה חלקים, E,F,G , כאשר שאלון E הוא החלק המשותף גם לנבחני הבגרות ב-4 יחידות אנגלית. קטעי ההאזנה לנבחנים 5 יחידות שונה מהקטעים המושמעים לתלמידי 3,4 י"ל והוא מועבר ברשת א' ו-ג'. התלמידים מתבקשים להשיב על הקטע המשודר בשאלון E. לנוחיות התלמיד, מושמע הקטע פעמיים, כך שמומלץ להקשיב היטב לרשום הערות ולשים לב לנושא המרכזי.

שאלון E- בחלק זה יקשיבו הנבחנים לקטע שישודר ברדיו ויקבלו כשעה ורבע להשיב על השאלות שבשאלון הנוגעים אליו. בנוסף, מקבלים הנבחנים קטע נוסף באורך של 350 מילה בקירוב ומשיבים על שאלות.

שאלון F- קטע נוסף בהבנת הנקרא, ארוך יותר. שעה ורבע לפתרון.

בשאלון G – כתיבה וקטע ארוך נוסף בהבנת הנקרא.

אין ספק כי נבחני בגרות באנגלית 5 יחידות לימוד נדרשים ליותר בבחינה שלהם, אבל היקף הבחינה וההישג הזה מקנה להם הקלות באוניברסיטה ואם הצליחו בחלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית בצורה יפה, הם יהיו זכאים לפטור מקורסי אנגלית בשנה הראשונה באקדמיה. כל סטודנט מתחיל יספר לכם כמה זה מעיק כשמלבד הלימודים הסדירים בקורסים השונים באקדמיה הם צריכים ללמוד גם אנגלית.

בהצלחה בבחינה