השלמת בגרויות כתבות שאלות ותשובות חישוב ממוצע בגרות פורום טופס ייעוץ
יום שלישי 31/05/2016

בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד

שפה זרה אף פעם לא הייתה מהחביבות על תלמידי ישראל, כך שלמורת שהשפה האנגלית מצאת בכל מקום, כולל טלוויזיה, וקולנוע (מקומות החביבים על כל בן נוער ממוצע), שיעורי האנגלית בבית הספר או בתיכון ובחינת הבגרות באנגלית אף פעם לא עשו תחושות נעימות בגוו של אף אחד מהם.

בגרות באנגלית 4 יחידות וגם הבגרות בהיקף 3,4 י"ל עברו שינוי בשנים האחרונות וכיום הן נערכות במבנה המכונה צבירה. כלומר שיטה המבוססת על שלושה שאלונים לכל רמת בגרות לפי יחידות וכמו כן יש גם מבחן קצר בעל פה.

בגרות באנגלית 4 י"ל – בחינה בעל פה.

נכון, החינה לא ארוכה, בסך הכל כעשר דקות בממוצע אבל שווה לכם 25% מן הציון הכללי. הבוחן מדבר איתכם באנגלית על נושאים כלליים, כמו חברים, תחביבים, עתיד, משפחה, חברה ועוד. לא צריך להיות דובר אנגלית ברמת שפת אם כדי לעבור את הבחינה בציון טוב. מוטב כי לפני הבחינה בע"פ ב- בגרות באנגלית 4 יחידות תנסו להפנים משפטים מתוכניות טלוויזיה, לדבר אנגלית עם החברים ומוטב עם חברים מחו"ל או דוברי אנגלית מבית. אימון הוא סוד ההצלחה בכל בחינה ובטח בידיעת שפות.

בגרות באנגלית 4 יחידות – המבחן בכתב

סך הכל, לכל היחידות 3,4,5 יש שבעה שאלונים. נבחני כל רמת לימוד בבגרות באנגלית עושים 3 שאלונים כאשר נבחני בגרות באנגלית 4 יחידות עונים על שאלונים C,D,E . אגב, שאלון C מבוצע על ידי נבחני 3 יחידות אנגלית גם כן

השאלון בעל רמת הקושי הגבוהה יותר של נבחני בגרות באנגלית 4 י"ל הוא שאלון E. סך המקסימום שניתן להשיג על כל שאלון הוא 25% ויחד עם הבחינה שעשיתם בעל פה יש לכם 100%.

שאלוני בחינת בגרות באנגלית 4 יחידות בנויים מקטעים שלא נלמדו (אנסין), שאלות פתוחות ושאלות אמריקאיות, הבעה בכתב כלומר כתיבת חיבור של כמאה מילים, האזנה לקטע מושמע ברדיו ומענה על שאלות. את הקטע שומעים התלמידים פעמיים והוא משודר ברשת א' או רשת ג' ובהמשך עונים על השאלות.

תלמידי 4 יחידות באנגלית נבחנים על קטע ההאזנה בשאלון E.

שאלון C כולל את קטע הבנת הנקרא והוא קטע לא קצר- בערך 300 מילה. הזמן הניתן למענה על קטע זה הוא שעה ורבע.

שאלון D כולל קטע בהבנת הנקרא ומטלת כתיבה באורך 100 מילה. גם כאן יש לכם שעה ורבע לפתרון. על שאלון E קב דיברנו – הבנה הנשמע באורך של 4 דקות.

בהצלחה בבחינה